آیا ماه تولد بر صفات اخلاقی و رفتاری تاثیر دارد؟ – جذاب

مجموعه: اخبار
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آیا ماه تولد بر صفات اخلاقی و رفتاری تاثیر دارد؟ – جذاب
 •  

   

  آیا ماه تولد بر صفات اخلاقی و رفتاری تاثیر دارد؟ - جذاب

  این روزها تقریبا همه نشریات و مجله ها به خصوص مجله های خانوادگی، همگی یک ستون را به فهرست کردن خصوصیات خلقی و رفتاری و عملکردی، متولدین ماه های مختلف سال اختصاص داده اند به طوری که طالع بینی ماه تولد یکی از قسمت های محبوب هر مجله است و حتی اگر شما به آن ها اعتقادی نداشته باشید اما به احتمال زیاد طالع ماه خود را می خوانید.

  حتی ممکن است برای اثبات اینکه این مطالب خرافه هستند ممکن هست طالع همه ماه ها را بخوانید و دنبال مشترکات بین طالع ها بگردید و با این کار ثابت کنید که در هر ماه چیزهایی نوشته شده است که بین تمام افراد مشترک است.

  یکی از دوستان که رشته روانشناسی می خواند می گفت که روزهای اول دانشگاه استاد روانشناسی به همه دانشجویان برگه ای داد و گفت این طالع شماست و می گفت تقریبا همه چیز درست بود. اما در ادامه استاد توضیح داد که در جوانان هم سن شما در این ویژگی ها مشترک هستند و هیچ ربطی به طالع شما ندارد.

  اما آیا واقعا از نظر علمی دلیلی برای ایجاد تفاوت بین یک آدم متولد ماه مهر با یک متولد ماه بهمن وجود دارد؟
  جالب است بدانید که دانشمندان روی این قضیه تحقیقاتی انجام داده‌اند.
  مدت‌هاست که ما با بررسی آمار بیماران می‌دانیم که نوزادان متولد شده در فصل بهار، بیشتر احتمال دارد که دچار روانپریشی یا شیزوفرنی بشوند، در حالی که متولدین تابستان، آدم‌های حساس‌تری هستند.

  ما چه دلیلی برای این تفاوت از نظر علمی می‌توانیم، بتراشیم؟!
  یک توجیه می‌تواند این باشد که در فصل زمستان میزان مواجهه با ویروس‌ها در مادر و جنین او بیشتر هستند، طول مدت روز هم کمتر است و این دو می‌توانند در مراحل حساس تکامل نوزاد، میزان بروز صفات ژنتیکی را تحت‌تأثیر قرار بدهند.

  اخیرا یک دانشمند علوم اعصاب که در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا کار می‌کند، روی این مسئله کار کرده است، پژوهش او دقیقا روی این موضوع بوده است که مشخص شود آیا فصل تولد باعث ایجاد تغییری در ساختارهای مغز می‌شود یا نه.

  مطابق تحقیقات او، آن دسته از مردانی که در فصل پاییز و زمستان به دنیا می‌آیند، در قسمتی از مغز به نام شیار گیجگاهی فوقانی، میزان ماده خاکستری بیشتری نسبت به متولدین فصل‌ها بهار و تابستان دارند.

  جالب است که بر اساس پژوهش‌های قبلی مشخص شده بود که میزان ماده خاکستری در همین قسمت، با شیزوفرنی ارتباط دارد و هر قدر میزان ماده خاکستری در این قسمت کمتر باشد، احتمال پیدایش شیزوفرنی بیشتر است.

  آیا ماه تولد بر صفات اخلاقی و رفتاری تاثیر دارد؟ - جذاب

  به عبارت دیگر تئوری فعلی این است که میزان نوری که یک جنین در حوالی تولد به چشمانش می‌خورد، با تأثیر بر ژن‌هایی که تحت‌تأثیر ریتم شبانه‌روزی قرار می‌گیرند، باعث تغییر در بروز و تعامل ژن‌های مهم در تکامل می‌شوند.

  جالب است که در مورد زنان، قضیه معکوس است، یعنی در زنان، آن دسته‌ای که در تابستان به دنیا می‌آیند، ماده خاکستری بیشتر در شیار گیجگاهی فوقانی دارند. این امر هم منطبق با تحقیقات آماری است که بر اساس آنها زنانی که در فصل زمستان به دنیا می‌آیند، کمتر عاطفی‌تر و حساس‌ترند.

  در گام بعدی کار جالب‌تری کرد، این بار او تلاش کرد که ماه تولد یک شخص را با توجه به میزان ماده خاکستری در بخش‌های مختلف مغز حدس بزند. الگوریتم او در زنان می‌توانست در ۳۵ درصد موارد، فصل تولد یک زن را درست حدس بزند. این درصد، البته قابل توجه نیست، اما نسبت به یک حدس تصادفی، دقیق‌تر است.

  یک نقطه ضعف این مطالعه، عدم توجه به مکان تولد سوژه‌های آزمایش بود. بدیهی است که اگر کسی در نیمکره جنوبی متولد شده باشد، همه چیز در مورد او متفاوت است و این امر باعث مخدوش شدن نتایج مطالعه می‌شود.

  همه اینها نشان می‌دهند که تأثیر فصل تولد روی صفات و خلق و خوی آدم‌ها، به کلی خرافی نیست، ولی مسلما نمی‌تواند به هیچ عنوان تأییدکننده انبوه صفات و خصوصیات محتومی باشد که طلع‌بین‌ها برای ما بر اساس ماه تولد ردیف می‌کنند!

  منبع:wired.com

  http://www.jazzaab.ir/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d9%85%d8%a7%d9%87-%d8%aa%d9%88%d9%84%d8%af-%d8%a8%d8%b1-%d8%b5%d9%81%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%ae%d9%84%d8%a7%d9%82%db%8c-%d9%88-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%aa%d8%a7.html

  کلمات کلیدی : جالب مدت‌هاست یک آدم آدم‌ها، آدم‌های آزمایش آمار آماری آن آنها آیا اثبات احتمال اختصاص اخیرا ادامه ارتباط از اساس است است است، استاد اعتقادی اعصاب افراد البته الگوریتم اما امر انبوه انجام اند او او، اول اگر ای ایجاد این اینها اینکه با بار باشد باشد، باشید باعث بتراشیم؟ بخش‌های بخوانید بدانید بدهند بدیهی بر برای بررسی بروز برگه بزند بشوند، بعدی به بهار بهار، بهمن بود بوده بگردید بیشتر بیشتری بیماران بین بینی تأثیر تأییدکننده تئوری تابستان تابستان، تحت‌تأثیر تحقیقات تحقیقاتی تصادفی، تعامل تغییر تغییری تفاوت تقریبا تلاش تمام توجه توجیه توضیح تولد تکامل ثابت جالب جالب‌تری جنوبی جنین جوانان حالی حتی حدس حساس حساس‌ترند حساس‌تری حوالی خانوادگی، خاکستری خرافه خرافی خصوص خصوصیات خلق خلقی خواند خوانید خود خوی داد داده داده‌اند دارد دارد؟ دارند دارند دانشجویان دانشمند دانشمندان دانشگاه در درست درصد درصد، دسته دسته‌ای دقیقا دقیق‌تر دلیلی دنبال دنیا دو دوستان دچار دیگر را ربطی ردیف رشته رفتاری روانشناسی روانپریشی روز روزها روزهای روی ریتم زمستان زن زنان زنان، زنانی زیاد ساختارهای سال ستون سن سوژه‌های شبانه‌روزی شخص شدن شده شما شماست شود شیار شیزوفرنی صفات ضعف طالع طلع‌بین‌ها طوری طول عاطفی‌تر عبارت عدم علمی علوم عملکردی، عنوان فصل فصل‌ها فعلی فهرست فوقانی فوقانی، قابل قبلی قدر قرار قسمت قسمت، قسمتی قضیه ما مادر ماده ماه متفاوت متولد متولدین مجله محبوب محتومی مختلف مخدوش مدت مراحل مردانی مرکز مسئله مسلما مشترک مشترکات مشخص مطابق مطالب مطالعه مطالعه، معکوس مغز ممکن منبع منطبق مهر مهم مواجهه موارد، مورد موضوع مکان می میزان می‌آیند، می‌تواند می‌توانست می‌توانند می‌توانیم، می‌خورد، می‌دانیم می‌دهند می‌شود می‌شود می‌شوند می‌کند، می‌کنند می‌گیرند، نام نتایج ندارد نداشته نسبت نشان نشریات نظر نقطه نمی‌تواند نه نوری نوزاد، نوزادان نوشته نیست، نیمکره ها های هر هست هستند هستند هستند، هم همه همگی همین هیچ و واقعا وجود ولی ویروس‌ها ویژگی پاییز پزشکی پژوهش پژوهش‌های پیدایش چشمانش چه چیز چیزهایی ژنتیکی ژن‌های ژن‌هایی کار کرد کرد، کردن کرده کسی کلمبیا کلی کمتر کنید که گام گفت گیجگاهی یا یعنی یک یکی

   

  

  قوانین فنگ شویی اتاق‌ خواب

  آموزش آشپزی

  ستاره های هالیوود

  کاهش درد قاعدگی

  نرم افزار مدیریت پسورد

  

  فال حافظ

 • اخبار روز
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :