شخصیت‌شناسی از روی نقاشی بچه‌ها – جذاب

مجموعه: اخبار
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • شخصیت‌شناسی از روی نقاشی بچه‌ها – جذاب
 •  

  شخصیت‌شناسی از روی نقاشی بچه‌ها

  پرورش قدرت بیان نقاشی فقط وابسته به تکامل جسمی کودک نیست بلکه با درک و شعور نیز در ارتباط است. این ادراک در بدو تولد بسیار جزئی است ولی با پیشرفت سن بهتر می‌شود. در حقیقت می‌توان گفت کودک در ابتدا مهارت کافی ندارد. بنابراین نمی‌تواند خوب نقاشی کند. به همین دلیل حتی اگر از یک فرد بالغ بخواهیم با پا‌هایش خانه‌ای رسم کند حتما اثری درهم و برهم خواهد شد، اما باز هم این خانه بسیار کامل‌تر از نقاشی یک کودک است. با وجود این کودک از آغاز خط نگاری‌های خود، سه وجه چشم، مغز و دست را به کار می‌اندازد تا به لذت برسد.

  شخصیت‌شناسی از روی نقاشی بچه‌ها - جذاب

   

  در این نقاشی هم تصویر خورشید و آسمان مشاهده می‌شود که همان‌طور که در بالا گفته شد، به ترتیب از امنیت، گرمی و پاکی که بر زندگی کودک حاکم است، حکایت می‌کند. البته از آنجا که کودک خورشیدش را در بالا‌ترین قسمت نقاشی‌اش تصویر کرده می‌توانیم به این نکته برسیم که او می‌خواهد اهداف و مقاصد آینده خود را نشان دهد. خطوط سرازیری که به نوعی انگشت آدمک‌هاست می‌تواند خستگی کودک را نشان دهد و باز در اینجا تعارض دیگری مشاهده می‌شود. پاهای یک آدمک باز و پاهای آدمک دیگر بسته است. پاهای باز و با فاصله نماد اعتماد به نفس کودک است و پاهای بسته و کم فاصله از کمبود اعتماد به نفس خبر می‌دهد. خطوط شکسته و زاویه‌داری که در تصویر به چشم می‌خورد چالاکی صاحب نقاشی را نشان می‌دهد. چشم‌های بزرگ آدمک‌ها نشانه برون‌گرایی و کنجکاوی اوست. مورد دیگری که در این نقاشی برای ما اهمیت دارد خطوط منحنی لبهاست که به ملایمت این کودک اشاره دارد.

  شخصیت‌شناسی از روی نقاشی بچه‌ها - جذاب

  به طور کلی خورشید در نقاشی‌های کودکان نشان‌دهنده امنیت و خوشحالی کودک است و از گرمی و رابطه مطلوبی که میان پدر و فرزند برقرار است، حکایت می‌کند. در واقع به نظر می‌رسد این کودک رابطه خوب و راضی‌کننده‌ای با پدرش دارد. از سوی دیگر آسمان نیز که در این نقاشی به وضوح دیده می‌شود، نماد الهام و پاکی دنیای اوست. در طرف راست نقاشی، تصویر درخت را می‌بینیم که تنه باریکی دارد. این‌که کودک درخت را در سمت راست ترسیم کرده، به نوعی نشان‌دهنده فرار او از گذشته‌اش است اما در عین حال نقش درخت به حمایت مقتدرانه پدر و همانندسازی کودک با شخصیت پدرش، اشاره می‌کند. تنه باریک درخت سازگاری مشروط صاحب نقاشی را نشان می‌دهد و چون شاخه‌ها تا اندازه‌ای نوک تیز، ترسیم شده‌اند، می‌توان حدس زد که کودک تا اندازه‌ای پرخاشگر است.

  خانه‌ای که این کودک کشیده نسبت به سایر اجزای نقاشی، چندان بزرگ و با ثبات نیست که می‌تواند حاکی از طرد زندگی در خانه‌ای باشد که او در آن زندگی می‌کند. با این حال او دودکش خانه را نیز نقاشی کرده است و با این دودکش به میل خود برای افزایش گرمای روان‌شناختی محل زندگی‌اش اشاره می‌کند. در واقع دودکش در نقاشی همه بچه‌ها یک نماد مثبت است. در خانه نیز نشان می‌دهد صاحب نقاشی می‌خواهد با دیگر ارتباط برقرار کند و تعامل اجتماعی داشته باشد و در انتها می‌توان به مثلثی که کودک به عنوان سقف خانه نقاشی روی کاغذ آورده اشاره کرد و گفت این بام نشانگر این است که کودک فضای تخیلی برای خود دارد.

  منبع:مجله شهرزاد

  http://www.jazzaab.ir/news_detail_15633.html

  کلمات کلیدی : آدمک آدمک‌ها آدمک‌هاست آسمان آغاز آن آنجا آورده آینده ابتدا اثری اجتماعی اجزای ادراک ارتباط از است است است، اشاره اعتماد افزایش البته الهام اما امنیت امنیت، انتها اندازه‌ای انگشت اهداف اهمیت او اوست اگر این اینجا این‌که با باریک باریکی باز باشد بالا بالا‌ترین بالغ بام بخواهیم بدو بر برای برسد برسیم برقرار برهم برون‌گرایی بزرگ بسته بسیار بلکه بنابراین به بهتر بچه‌ها بچه‌ها بچه‌ها, بیان تا تخیلی ترتیب ترسیم تصویر تعارض تعامل تنه تولد تکامل تیز، ثبات جزئی جسمی حال حاکم حاکی حتما حتی حدس حقیقت حمایت حکایت خانه خانه‌ای خبر خستگی خط خطوط خواهد خوب خود خود، خورشید خورشیدش خوشحالی دارد دارد داشته در درخت درهم درک دست دلیل دنیای دهد دودکش دیده دیگر دیگری را رابطه راست راضی‌کننده‌ای رسم روان‌شناختی روی زاویه‌داری زد زندگی زندگی‌اش سازگاری سایر سرازیری سقف سمت سن سه سوی شاخه‌ها شخصیت شخصیت‌شناسی شخصیت‌شناسی, شد، شده‌اند، شعور شهرزاد شکسته صاحب طرد طرف طور عنوان عین فاصله فرار فرد فرزند فضای فقط قدرت قسمت لبهاست لذت ما مثبت مثلثی محل مشاهده مشروط مطلوبی مغز مقاصد مقتدرانه ملایمت منبعمجله منحنی مهارت مورد میان میل می‌اندازد می‌بینیم می‌توان می‌تواند می‌توانیم می‌خواهد می‌خورد می‌دهد می‌رسد می‌شود می‌شود، می‌کند ندارد نسبت نشان نشانه نشانگر نشان‌دهنده نظر نفس نقاشی نقاشی، نقاشی‌اش نقاشی‌های نقش نماد نمی‌تواند نوعی نوک نکته نگاری‌های نیز نیست هم همانندسازی همان‌طور همه همین و وابسته واقع وجه وجود وضوح ولی پاهای پاکی پا‌هایش پدر پدرش پدرش، پرخاشگر پرورش پیشرفت چالاکی چشم چشم، چشم‌های چندان چون کار کاغذ کافی کامل‌تر کرد کرده کرده، کشیده کلی کم کمبود کنجکاوی کند که کودک کودکان گذشته‌اش گرمای گرمی گفت گفته یک

   

  

  دانلود گوگل پلی استور اندروید

  ياس دانلود

  سحر قریشی و همسرش

  ته چین ماکارونی

  جدیدترین استخدام ها

  

  فال روز

 • اخبار روز
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :